You are here: Home » Půjčka na vyplácení exekucí » Novomanželská půjčka od státu 2016

Novomanželská půjčka od státu 2016

4/5 - (6 votes)

Novomanželská půjčka od státu

Novomanželské půjčky rozhodně nepatří jen do období sedmdesátých nebo osmdesátých let minulého století, kdy se přidělovaly mladým rodinám celkem běžně. Novomanželská půjčka od státu může být velmi výhodná.

Úvěr od státu si totiž můžete vzít i v dnešní době, protože stejně jako před lety. Pro mladé manžele či partnery je potřeba sehnat vlastní bydlení, a to nejpozději včera. Kdo by také chtěl dnes bydlet u rodičů, že? Vlastní soukromí je priorita.

Novomanželská půjčka od státu v programu 150

Tak například, v rámci Programu 150 si můžete půjčit až 150 tisíc korun a využít je na všechny výdaje spojené s bytovou otázkou – oprava, rekonstrukce či modernizace bydlení.

Nebankovní půjčky pro novomanžele:

  • Partnerská půjčka od Cofidis
  • Bezhotovostní půjčka od Provident Financial

Podmínka je vlastně jen jedna, jako žadatel nesmíte překročit věkovou hranici třiceti šesti let.

novomanželská půjčka od státu 2016Velmi nízké úroky (dvě procenta ročně s fixací na deset let, měsíční splátka 1380 korun) jsou pro mladší lidi vítanou možností, jak přijít k půjčce, kterou bankovní či nebankovní sektor jen tak neposkytne.

Je však pravdou, že této možnosti získání novomanželské půjčky od státu využívá opravdové minimum lidí – v polovině minulého roku nebylo evidováno ani šedesát půjček tohoto druhu, celková výše úvěrů dosáhla necelých devíti milionů korun. Rozpočet na rok ze státní kasy je přitom více než desetinásobný.

Jaké další podmínky je třeba splnit?

Podat žádost nemusí jen partneři či manželé, ale i samoživitelé neb samoživitelky do 36 let věku, podmínkou je mít ve vlastní péči nezletilého potomka. Kopie daňového přiznání? Ano, tu od Vás úřady budou chtít.

Požádat můžete buď písemnou formou, nebo také osobně – avšak pouze na příslušných úřadech v Praze nebo Olomouci.

Není to však klasická půjčka jako v bance, potřebovat budete totiž ručitele, který má určitý čistý příjem (nejméně deset tisíc korun). Výměna ústředního topení, zateplení domu, instalace žaluzií nebo nová střecha – možnosti jsou různé, tato půjčka je víceúčelová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *