You are here: Home » Jak na půjčky » Peer to peer půjčky

Peer to peer půjčky

Hodnocení půjčky

Peer to peer půjčky

Trh s nebankovními půjčkami se dnes neustále proměňuje a nabízí tak zákazníkům nové neobvyklé metody, jak si mohou půjčovat peníze a získávat půjčky na cokoliv. Peer to peer půjčky jsou opravdovou novinkou na českém trhu. Získat ji můžete i vy.

Ještě před pár lety mnoho z nás znalo finanční společnosti jako Home Credit či Provident a tím byli naše znalosti nebankovních společností u konce.

Dnes existují stovky podobných firem, které často půjčují jen lokálně anebo naopak jen po internetu. V nebankovním sektoru se ovšem před nedávnem objevil úplně nový způsob půjček a to internetové půjčky mezi občany, tedy tzv. peer to peer půjčky (P2P půjčky).

Jak peer to peer půjčky fungují?

peer-to-peer-pujckyZpůsob fungování půjček P2P je relativně jednoduchý. Jak už lze vyčíst z označení půjčování mezi občany. Jde o to, že zde půjčují lidé, kteří mají více peněz těm, kteří si je potřebují půjčit.

Setkávají se na tzv. tržištích těchto peer to peer půjček. Mezi které u nás patří například Benefi, Bankerat anebo Zonky (často psané s překlepem jako „Zvonky“).

Toto tržiště zajišťuje investorům/věřitelům, aby si mohli prověřit bonitu klientů a vybírat si potom jen ty, do kterých chtějí investovat.

Zájemci o půjčku zde mohou získat půjčky i v případě, že jim už nikde jinde nepůjčí. Navíc je zde bezpečí a nehrozí lichva, jako například u půjček na směnku.

Vyplatí se zkusit peer to peer půjčky?

V případě, že vás tenhle typ financování zaujal, určitě vás zajímá, v jakých sazbách se zde pohybují úroky.

Při porovnávání peer to peer půjček s klasickými nebankovními úvěry jsme zjistili, že vychází velmi podobně a jsou jen někdy o něco nevýhodnější.

S úroky v bance se samozřejmě tyhle služby a půjčky rovnat nemohou (jen v ojedinělých případech), ovšem to snad ani nikdo nečekal.

Další články zaměřené na peer-to-peer půjčky a sítě:

Investování do peer to peer půjček (P2P lending)

http://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/293583-lide-lidem-peer-to-peer-pujcky-snazsi-cesta-k-uveru-i-vyhodna-investice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *