You are here: Home » Jak na půjčky » Půjčka na barák

Půjčka na barák

Hodnocení půjčky

Půjčka na barák

Přemýšlíte o tom, že se konečně odstěhujete z bytu či od rodičů? Začnete budovat vlastní domov v koupeném nebo postaveném domu? Půjčka na barák může vyřešit vaše problémy.

To je určitě dobrý krok. Ovšem jak všichni víme, hezké domy v dobrých lokalitách jsou drahé a postavit si novostavbu na zelené louce taky nevyjde nejlevněji.

Dnes už je jen málo těch, kteří si dokážou pořídit vlastní bydlení bez toho, aby si vzali „půjčku na barák“, tedy některou z hypoték na trhu.

Půjčka na barák – kde si půjčit?

V případě, že potřebujete sumu, která přesahuje milion korun a dávali byste přednost delšímu splácení. Pak je rozhodně nejlepší variantou hypoteční úvěr. Hypotéky dnes většinou vychází nejvýhodněji v bankách.

pujcka-na-barakJe však potřeba brát v úvahu také bezpečnost, podmínky půjčky a případná rizika v případě problémů.

Existují totiž i nebankovní společnosti, které nabídnout hypotéku na barák. Ovšem jejich podmínky jsou někdy nastaveny tak, aby získali klientovu zástavu (tedy nemovitost) a klient půjčku nesplatil.

Úroky už od 1,99 %

Půjčování u bank proto rozhodně doporučujeme více, než sjednávání půjčky na barák u některé z nebankovních společností.

Mezi výhodné hypoteční úvěry na bydlení můžeme zařadit například hypotéku na byt či dům s úrokovou sazbou 1,99 %. Na tuhle sazbu se pravděpodobně nedostanete, ale i když si nastavíte podmínky půjčky na barák podle sebe, dostanete pořád velmi slušnou úrokovou sazbu.

Výše úroku závisí na několika faktorech. Patří mezi ně například to, jaká je hodnota nemovitosti, kolik peněz zaplatíte ze svého a také to, jakou dobu splatnosti si zvolíte.

Výhodou u Equa bank je to, že zde můžete získat půjčku na barák bez akontace, což znamená, že nemusíte mít žádné peníze na nákup nemovitosti – banka vám půjčí celou částku.

Kalkulačky a porovnávače půjčky na barák

Nejlepší metodou, jak získat okamžitě přehled o tom, kolik vám v jaké bance půjčí a jaké podmínky získáte, je vyplnit hypoteční kalkulačku.

Velmi rychle tak získáte přehled o tom, jaká je nabídka půjček na barák na českém trhu. V jakých sazbách se pohybují úroky a jaké podmínky je potřeba splnit.

Co když mám zápis v registru?

Hypotéka či půjčka na barák se zápisem v registru je komplikovanější. Bohužel se vám totiž uzavře možnost na získání hypotéky z banky, protože zde mají většinou přísné schvalovací procesy.

Pokud si nejste jisti, zda jste v registrech dlužníků, můžete si za poplatek nechat zjistit, zda máte někde zápis a jak jste na tom s vaší bonitou.

V případě, že v registrech opravdu jste, je šance získání půjčky na barák ještě v nebankovním sektoru. Zde fungují firmy jako VitaCredit či Acema Czech Credit, které vám půjčí i s horší bonitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *