You are here: Home » Jak na půjčky » Kdo opravdu pomůže s půjčkou?

Kdo opravdu pomůže s půjčkou?

Hodnocení půjčky

Kdo pomůže s půjčkou?

Uživatelů, kteří si potřebují půjčit peníze formou nejrůznější půjčky či úvěru stále přibývá. Bohužel je však pro mnoho z nich často velkým problémem vyznat na trhu s půjčkami a vybrat si tu nejvýhodnější. Kdo pomůže s půjčkou? Máme na mysli při problémech..

Může se sice zdát, že existuje dostatek lidí a poradců, který vám řekne, že opravdu pomůže s půjčkou. Je to ale pravda?

Podívejme se nejprve na to, kde si vlastně můžete půjčit. Když to rozdělíme na dvě hlavní sekce, pak existují internetové půjčky, které si sjednáváte přes webové stránky a potom půjčky v bance či u nebankovní společnosti, které vyřizujete na pobočce.

Kdo půmůže s půjčkou? Poradenství v bankách

Takovou pobočkou může být například Česká pošta. Zde si lze vzít hned několik typů půjček, nabídnou vám klasickou osobní půjčku Era, kreditní kartu, hypotéku anebo kontokorentní úvěr, který vám umožní jít na vašem bankovním úvěru do mínusu.

Jsou ovšem pracovnice na poště tak znalé? Aby každému z těchto úvěrových produktů dostatečně rozuměli a poradili vám?

pujcka-postaOsobně si myslím, že bohužel určitě ne.

Pracovnice pošty mají přeci jen v každodenní pracovní náplni jiné úkoly a to je přebírání a vyřizování pošty či balíků, výplaty důchodů, vydávání a výběr peněz na účet či z účtu a další doplňkové listovní služby.

Většinou tak ve své pracovní době sotva stíhají práci, kterou mají na daný den určenou a rozhodně tak nemají čas vzdělávat se v oblasti půjček a sledovat změny. Nedá se ovšem říct, že by o tom nevěděli nic.

Většina z nich ví, jaké úvěrové produkty nabízí a zná základní údaje týkající se půjčky, takže budou vědět, jaké jsou u jaké půjčky úroky a která půjčka pro vás bude zhruba dobrá. Ovšem do hloubky určitě nepůjdou a v případě problémů či nesrovnalostí se pak musíte obracet na jejich vedoucí, nebo si informace zjišťovat sami.

Specializovaní bankovní poradci

bankovni-poradenstviExistují samozřejmě banky se svými specializovanými finančními poradci.

Tohle už je naštěstí jiná kategorie. Z vlastní zkušenosti vím, že zde pracují profesionálové, často vysokoškolsky vzdělaní v oboru a tihle lidé už vám dokáží fundovaně poradit a navrhnout vám zajímavou půjčku, nebo kombinaci několika služeb tak, aby to vyřešilo vaše problémy a zároveň vás to vyšlo výhodně.

Zde bych tedy doporučil zkusit si zajít pro radu.

Bohužel ne každý má možnost získat bankovní půjčku a mnoho lidí se dnes může obrátit jen na nebankovní společnosti, které právě problémovým klientům půjčku schválí.

Nebankovní půjčky a poradenství

Nebankovní společnosti ovšem nemají téměř nikdy svoje poradce tak jako banky. Mají sice obchodní zástupce. Ovšem ti mají jen základní školení a jde jim primárně o tom, uzavřít s klientem smlouvu pro svoji společnost a nejsou tak rozhodně nezávislí.

Recenzní weby

Na internetu naštěstí začínají vznikat služby, kde vám poradí a pomůžou i při sjednávání nebankovních půjček. Začínajícím projektem je například www.hodnocenipujcek.cz. Což je služba, kde lidé hodnotí nebankovní půjčky a zároveň se tam opravdu testují.

recenze-pujcek

Podobně potom fungují recenze na stránkách Recenzezdarma.cz a to konkrétněji v sekci recenze půjček. Zde jsou hodnocení a diskuze na téměř všechny nejznámější nebankovní půjčky. Každý týden se zde objeví několik nových úvěrových produktů.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *